Einde jaar.. druk hoofd? "Ik sta altijd aan"!
Verlopen
Het einde van het jaar, deadlines op je werk, Sinterklaas, Kerst en de kinderen moe en de dagen kort. Een cliënt vertelde mij dat ze met een druk/vol hoofd leeft. "Ik sta altijd aan. Ik kan niet wachten tot ik twee weken vrij heb." Dit is een opdracht die je misschien kan helpen.
Momenten van afleiding.
Noteer drie momenten op een dag waarop je vaak wordt afgeleid, gehaast of gestrest voelt (bijvoorbeeld tijdens autorijden, lezen, e-mails beantwoorden of eten):
Kenmerken van je drukke hoofd.
Noteer drie woorden die jouw drukke hoofd beschrijven (bijvoorbeeld overweldigd, verstrooid, gehaast of moeten):
Door hier aandacht aan te besteden, kun je de reden van je drukke hoofd beter leren kennen. Merk bijvoorbeeld tijdens het autorijden alles om je heen op: de lucht, het licht, geluiden en hoe je lichaam voelt. En merk op wanneer je afdwaalt in gedachten. Dit helpt je geest te trainen om aanwezig te zijn.
Mindfulness betekent simpelweg merken wat er gebeurt—of het nu goed of minder goed is. Word je je ervan bewust dat je afgeleid bent? Dan ben je direct weer aanwezig. Het opmerken is genoeg, elke keer weer.


